Letní louka ve dne a v noci

Materiál a pomůcky:
- černý a bílý karton
- vzorované papíry
- oboustranné pěnové lepící čtverečky
- černý a stříbrný popisovač
- nůžky

Z každého vzorovaného papíru si vystřihneme dvě stejné kytičky. Na jednu nakreslíme detaily černým popisovačem, na druhou popisovačem stříbrným.

Čtvrtku si rozdělíme na dvě poloviny - jedna zůstane bílá, na druhou přilepíme černý karton o velikosti A5. Vystřižené kytičky si rozmístíme a jejich středy podlepíme oboustranným pěnovým čtverečkem. Můžeme dát i dva, tři na sebe, aby prostorový efekt byl výraznější. Květinky nám budou krásně "levitovat" nad papírem a obrázku to dodá třetí rozměr.

Dokreslíme i stonek a lístečky, můžeme přidat i další detaily, záleží na vás.

Kytičky na černém podkladu jsou umístěné zrcadlově. Stříbrný popisovač má krásné odlesky a na tmavém podkladu hezky vynikne.

Tady už máme celé dílko. Výroba obrázku vám zabere jen chviličku, můžete kombinovat různě potištěné papíry a různé tvary květinek a pokaždé vám vznikne originál :-)


